Latvijas jauniešu hokeja valstsvienība trešdien Itālijā sasniedza Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes finālu.

Pusfinālā spēlē latvieši ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:0, 3:2) uzveica Vācijas jaunos hokejistus.

Līdz trešā perioda otrajai pusei rezultāts bija neizšķirts 0:0, bet tad trešdaļas 14.minūtē divus vārtus guva Aleksandrs Zaprivoda un Edvīns Bērziņš. Vācieši vienus vārtus atguva, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām Maksims Haritoncevs panāca 3:1. Pretinieki vēlreiz samazināja Latvijas izlases pārsvaru, taču neizšķirtu izraut nespēja.

Oskars Gusevs Latvijas izlases vārtos atvairīja 29 no 31 metiena, bet latvieši pa pretinieku vārtiem meta 34 reizes. Ar divām rezultatīvām piespēlēm maču noslēdza komandas kapteinis Oskars Nils Briedis.

Vācijas izlasē spēlē dvīņubrāļi Rihards un Gustavs Grīva, kuriem ir latviešu izcelsme.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā Latvija ar 1:5 zaudēja jaunajiem Šveices hokejistiem, bet otrajā ar 7:1 uzvarēja Itālijas jaunos hokejistus.

Pusfinālā iekļuva katras grupas divas labākās komandas, bet trešajā vietā esošās vienības cīnīsies par piekto vietu turnīrā.