Valmierā noslēgusies Latvijas IV Olimpiāde

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
1:18, 4. jūlijs 0

Svētdien, 3.jūlijā, Valmieras Rātslaukumā notika Latvijas IV Olimpiādes noslēguma ceremonija, kurā tika apbalvoti sacensību uzvarētāji. Pasākumā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās grupa “Musiqq”.

Jau ziņojām, ka no 1. līdz 3.jūlijam Valmierā norisinājās Latvijas IV Olimpiāde, kurā kopumā piedalījās 4724 dalībnieki, pārstāvot 94 pašvaldības. No tiem 3729 ir sportisti, bet 995 ir treneri, apkalpojošais personāls, komandu vadība.

Latvijas IV Olimpiādes programmā bija iekļauti 26 Olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notika badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notika Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā.

Atsevišķi sporta veidi tika organizēti Olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisinājās cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisinājās airēšana, kas tika organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā notika burāšanas, golfa, BMX riteņbraukšanas un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēja vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notika Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisinājās peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet sporta centrā “Kleisti” notika sacensības jātnieku sportā. Valkā notika ložu šaušanas sacensības.

Valmierieši sacentās 12 Olimpiskajos sporta veidos: airēšanas slalomā (10), badmintonā (12), basketbolā (39), futbolā (32), golfā (3), peldēšanā (15), riteņbraukšanā (BMX – 4, MTB – 4 un šosejas – 5), šaušanā (7), tenisā (4), triatlonā (2), vieglatlētikā (24), pludmales volejbolā (4); divos olimpiādē iekļautajos neolimpiskajos sporta veidos: orientēšanās sportā (7) un florbolā (19); kā arī olimpiādē iekļautajā paraugdemonstrējumu sporta veidā – šahā (7).

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem