Latvijas vieglatlētikas un basketbola fiziskās sagatavotības trenere Inga Dzene ar Olimpiskās solidaritātes programmas atbalstu ir absolvējusi mācības starptautiskajā tālākizglītības programmā treneriem (ICECP) “The International Coaching Enrichment Certificate Program” XIV Edition Delaveras universitātē ASV. 

Delaveras universitāte sadarbībā ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) īsteno ICECP programmu jau 14 gadu, sniedzot treneriem intensīvu izglītību gada garumā. I.Dzene savas mācības uzsāka 2023. gada 3. aprīlī un absolvēja šī gada 25. aprīlī Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK) Lozannā, Šveicē, saņemot Delaveras universitātes diplomu no SOK prezidenta Tomasa Baha.

Mācības notika vairākos moduļos, kas iekļāva tālmācības kursus tiešsaistē vairāku mēnešu garumā, klātienes studijas Olimpiskajā treniņu centrā Kolorādospringsā, Kolorādo un Delaveras universitātē, kā arī praksi Arizonas Štata universitātē. Programmas noslēgumā programmas dalībnieki Lozannā SOK galvenajā mītnē uzstājās ar izstrādāto projektu prezentācijām.

“Tāpat kā sportiskie rezultāti attīstās katru dienu, arī mēs, treneri, nevaram stāvēt uz vietas. Uzskatu, ka labiem speciālistiem ir jāmācās nepārtraukti un sportiskā garā arī sevi jāizaicina! Šī programma lika atgriezties studiju solā, piestrādāt pie pašdisciplīnas, bet sniedza ļoti daudz jaunas zināšanas par treniņu metodiku, sporta uzturu, sporta medicīnu, traumu ārstēšanu un profilaksi, sporta psiholoģiju, fizioloģiju un sporta vadību. Ar programmas doto pieredzi un zināšanām noteikti dalīšos un jau dalos ar saviem kolēģiem un audzēkņiem. Šīs programmas nerakstītā, bet pievienotā vērtība ir 35 kursa biedri no dažādām pasaules valstīm, kas ļāva izprast ne tikai ASV sporta struktūru un iespējas, bet arī dalīties pieredzē ar citu valstu pārstāvjiem. Ar programmas palīdzību man bija iespēja uzturēties labākajā ASV treniņu centrā, paviesoties FIBA Lozannā un piedalīties Arizonas Štata universitātes treniņu procesā, kas ārpus šī projekta būtu grūti realizējams. Esmu ļoti pateicīga par šo nenovērtējamo iespēju piedalīties ICECP programmā. Tā nebija viegla, bet noteikti neaizmirstama pieredze. Es mudinātu arī citus trenerus pieteikties šādam izaicinājumam! Man šis gads ir pavēris skatu uz citām iespējām un devis papildus grūdienu sevis attīstīšanai nākotnē,'' par ieguvumiem programmas laikā dalās Inga Dzene.